Jdi na obsah Jdi na menu
 


.: Co budete potřebovat,než si přivezete štěně:.

PŘEPRAVNÍ KLEC

Pro někoho, kdo není seznámen s použitím klece při výcviku psa, se možná bude zdát, že strčit psa do klece znamená věznit ho; ale to není úplně pravda. Na přepravce není nic krutého - přepravní klece má mnoho lidí a velice se dobře uplatňují při péči o psa a u výcviku. Trénink v kleci je například velice oblíbená a úspěšná metoda při výuce k poslušnosti; v kleci je pes v bezpečí při cestování; a možná to nejdůležitější, klec představuje v domě osobní prostor psa. Při nákupu klece záleží zcela na vás, jaký druh vyberete. S největší pravděpodobností to bude jeden ze dvou nejoblíbenějších typů: drátěná či z umělé hmoty.

ObrazekObrazek


PODESTÝLKA

Jedna nebo dvě přikrývky nebo ještě lépe veterinární rouno pomohou, aby se pes v kleci cítil více doma. Přikrývka má především tentýž účel jako listí, větvičky atd., které by štěně v přírodě použilo k vytvoření lože. Štěně si chce uvnitř klece budovat vlastní doupě. Kromě toho - a to je zvlášť důležité - než jste přinesli štěně domů, spalo v teple mezi matkou a sourozenci. Třebaže deka není totéž jako teplá, dýchací těla, také však poskytuje teplo a je to něco, k čemu se dá přitulit.V případě, že se štěněti stane v kleci "nepříjemnost", měli byste deku dobře vyprat, vyměnit či odstranit každou přykrývku, která se začně trhat či rozpadat.

HRAČKY

Hračky potřebují psi v každém věku, zvláště pak zvědavá štěňata, jež si vášnivě ráda hrají. Štěňata jsou děti psího světa, a které dítě by nemilovalo hračky? Hračky vhodné ke žvýkání potěší psa i jeho majitele - pes má radost ze hry s oblíbenou hračkou, zatímco vy se budete radovat ze skutečnosti, že jste ho udrželi z dosahu svých drahých bot a kožené pohovky. Psi s oblibou žvýkají; ve skutečnosti je to nezbytná tělesná potřeba, když štěňatům rostou zuby a vše vypadá tak lákavě! Látkové hračky lze využít jinak. Je skvělé, když je vložíte do klece, kde dělají štěněti společnost. Buďte ale s nimi opatrní, štěně je dokáže prokousat pěkně rychle. Proto hned zavrhněte látkové hračky s malýma nalepenýma očima z plastu či s částmi, kterými by se mohlo udusit.(pozor také na hračky pískací)!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

VODÍTKO

Nejlepší zkušenosti jsou asi s nylonovými vodítky, jelikož jsou pro zuby štěněte nejodolnější, pokud štěně našlo ve žvýkání vodítka zálibu. Samozřejmě se jedná o zvyk, který je třeba utnout v zárodku, ale jestliže přesto štěně vodítko žvýká, má velmi malou naději, že silný nylon prokouše. Nylonové vodítko je zárověň lehké, což je dobré pro mladé štěně kokršpaněla, které si teprve musí zvyknout na chození na vodítku. Nylonové vodítko představuje pro každodenní procházky z hlediska bezpečnosti tu nejlepší volbu. Když štěně povyroste, zvykne si chodit na vodítku a chová se přitom poslušně, budete si možná chtít koupit navíjecí vodítko, které umožňuje buď prodloužit délku šňůry, což poskytuje psovi větší ohraničený prostor k prozkoumání, nebo zkrácení šňůry, pokud psa chcete držet nakrátko.

Obrazek


OBOJEK

Štěně by si mělo zvykat nosit obojek, protože obojek a vodítko jdou spolu ruku v ruce-musíte přece vodítko k něčemu upevnit. Nejvhodnější volbu představuje lehký nylonový obojek; přesvědčte se, že přiléhá dostatečně, aby se z něj štěně nedokázalo vykroutit, ale je i přiměřeně volný, aby štěně kolem krku nepříjemně neškrtil. Mezi krk štěněte a obojek musíte dokázat strčit bez problémů prst. Může to chvíli trvat než si štěně na obojek zvykne, ale brzy si ani nebude uvědomovat, že ho má. Při výcviku se používají stahovací obojky, ale měli by je používat pouze majitelé, kteří přesně vědí, jak s nimi zacházet.

Obrazek


POTRAVA A MISKY NA VODU

Štěně bude potřebovat dvě misky, jednu na krmení a jednu na vodu. Možná budete chtít mít dvě sady misek, jednu ven a jednu do domu, podle toho, kde bude pes žrát a kde bude trávit většinu času. Nerezové kovové misky jsou vhodné, ale speciální masivní misky pro španěly, který umožňuje, aby uši klesly mimo misku, jsou s oblibou voleny. Tyto misky chrání uši před ušpiněním při jídle a zmáčení podlahy po pití. Plastové misky lze snadno žvýkat, a tak je není možno doporučovat.

Obrazek


ČISTÍCÍ PROSTŘEDKY

Po štěněti, které není vycvičené k čistotnosti, budete muset hodně uklízet. Objeví se "nepříjemnosti", což je v daném okamžiku v pořádku, protože nic jiného nezná. Jediné, co můžete s tímto nadělením udělat, je uklidit to-je dobré mít po ruce staré hadry, ručníky, noviny a nejedovatou dezinfekci.

DALŠÍ ZÁKLADNÍ POTŘEBY

Potřeby k péči o srst,prostředky proti blechám a klíšťatům atd…

    Další informace určitě najdete v odborných knihách o kokršpanělech nebo o štěňatech :)